Maldini e parashikoi merkaton kuqezi me këtë fjali që kaloi pa zhurmë!

Paolo Maldini foli në konferencën për shtyp në hapjen e sezonit të ri futbollistik të Milanit për edicionin 2020-21, kur përkrah Gazidis dhe Massara iu përgjigj edhe pyetjeve të gazetarëve…

Një fjali e drejtorit teknik kaloi ndoshta pa zhurmë dhe pa u analizuar siç duhej, por parashikonte “fishekzjarre” në merkato: “Mund të mos ketë para, por ka shumë ide!”.

Ide që po gjejnë baza, si Tonali në formulën e jashtëzakonshme dhe një kryevepër me vetëm 5 mln euro bilanc sivjet. Ide si Brahim Diaz në huazim, apo Bakayoko me një huazim që nuk peshon në bilance…

Dhe, nuk ka mbaruar ende!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu