Maldini dhe Massara nuhasin okazionin me kosto “0” nga Franca: negociata me sulmuesin

Milani e ndoqi atë tashmë në merkaton e verës, para se të mbyllej për huazimin e Pietro Pellegrit nga Monaco.

Po flasim për Kolo Muani, një sulmues i ri në fuqi te Nantes dhe i cili po tërheq vëmendjen e disa klubeve evropiane. Francezi i lindur në 1998 (22 vjeç) përfaqëson një perspektivë të shkëlqyer. Shumë i mirë në driblim, ai është gjithashtu i talentuar me shpejtësi të madhe.

Fleksibiliteti është gjithashtu një prerogativë e shkëlqyer e talentit të tij: përveç veprimit si sulmues i parë, rolit të tij natyror, ai gjithashtu di të zërë me cilësi krahët e sulmit të djathtë dhe të majtë.

Një profil që e bëri atë interesant në sytë e Maldini dhe Massara tashmë në verë, siç thamë.

Kontrata e Kolo Muanit me Nantes do të përfundojë në vitin 2022 dhe deri më sot shanset për rinovimin e tij janë shumë të ulëta.

Klubi francez po bën presion që sulmuesi të zgjasë kontraten e tij me kanarinat, por Muani po kërkon një bonus prej 1 milion euro për nënshkrim dhe një pagë sezonale prej 1.3 milion euro.

Pretendimet, ato të lojtarit, që te Nantes nuk duket se janë të gatshem t’i pranojnë, dhe kështu lamtumira e tij në një transferim falas është një mundësi që po fiton gjithnjë e më shumë kuote.

Milan, pra, dhe siç raportohet nga calcioomercato.com, është gati të vlerësojë blerjen në një transferim falas të të riut Kolo Muani.

Një mundësi që nuk duhet humbur në verë dhe e cila mund të përdoret për të rifreskuar baterinë sulmuese.

Me Zlatan Ibrahimovic tani pranë lamtumirës së futbollit, duke pasur parasysh kushtet shumë të luhatshme fizike dhe gati 40 vjeç, Maldini dhe Massara mund të vendosin të përqëndrohen te sulmuesi francez për të krijuar një departament më të ri dhe më konkurrues.

Sigurisht, Olivier Giroud do të mbetej drejtues edhe për dy sezone të tjera.

Kolo Muani tashmë ka refuzuar ofertën nga Eintracht Frankfurt në verë dhe pret oferta nga klube me te medha, si Milani.

Sulmuesi i lindur më 1998 ka shënuar tashmë 2 gola dhe 2 asistime në pesë ndeshjet e para të Ligue 1, dhe e di mirë se arritjet e tij mund t’i garantojnë atij një rritje të cilësisë në një klub të lartë.

Milani po mendon për të, gjithashtu i tërhequr nga mundësia e marrëveshjes pa asnjë kosto…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu