Maldini dërgoi skaut në Zagreb sonte! Modrici i ri vihet në vëzhgim, por sa konkurrencë

Drejtuesit e Milanit kanë treguar se janë shumë të vëmendshëm ndaj të rinjve nga e gjithë bota me punën e tyre të skautëve.

Midis talenteve të shumtë të ndjekur është edhe Lovro Majer, të cilin shumë e konsiderojnë Modricin “e ri”.

Mesfushori kroat i lindur në vitin 1998 është padyshim i talentuar dhe po tregon me fanellën e Dinamo Zagrebit shumë paraqitje të mira.

Nogomet | 24sata

Gola dhe asistime për lojtarin që luan në qendër të fushës si mbrojtës dhe si playmaker.

Majer luajti sonte kundër Feyenoord në Europa League dhe sytë e skautëve kuqezi ishin te ai. Ndeshja në Zagreb u mbyll 0-0 dhe Majer luajti 90 minuta.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Milani do të ndjekë nga afër lojtarin i cili, megjithatë, është me të vërtetë i pëlqyer nga shumë skuadra.

22-vjeçari nga Zagrebi është gjithashtu në shënjestër të Borussia Dortmund, Fiorentina, Leeds, Valencia dhe Seville.

Kontrata e Majer do të skadojë në 2023.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu