Maldini del hapur: Po, ai futbollist më pëlqen! Të shohim…

Paolo Maldini u intervistua nga Sky Sport para ndeshjes Milan-Verona:

Në lidhje me dëmtimin e Romagnoli: “Kur kthehesh pas një kohe të gjatë, mund të ndodhë, nuk mund të ankohemi, kemi vetëm Musacchio jashtë”.

Mbi ndeshjen e mbrëmjes së sotme: “Shpresoj që Milani të luajë me guxim, një humbje si ajo e së enjtes duhet të na bëjë të mendojmë por të mos kthehemi prapa”.

Për personazhin e Ibrahimovic: “Njëri si ai është kështu në moshën 20/25 vjeç dhe është gjithashtu 9 vjeç. Motivimi të lartëson”.

Për Calabria: “Ai është një lojtar i rëndësishëm, vitin e kaluar ai pësoi disa gjëra. Unë e njoh atë që nga sektori i të rinjve sepse ai luante me djalin tim. Djemtë mund të përjetojnë ulje dhe ngritje bazuar edhe në disponimin e tyre”.

Për Lovato: “Ai është një lojtar shumë interesant, i ri, ai ka një strukturë të rëndësishme, lojtarët e rinj dhe të fortë shihen, fatkeqësisht jo nga ne”.

Për rinovimet: “Tjetra është një javë pa angazhime, por nuk e di nëse do të ndodhë diçka”.

Scudetto: “Nuk do të më vijë keq nëse nuk e kemi fituar Scudetto, do të jem nëse nuk kemi bërë më të mirën. Do të ishte një gjë fantastike për të gjithë, jo vetëm për mua.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu