Maldini, akord me mbrojtësin. Vijnë konfirmime të tjera. Dy pistas e mesfushës

Milani dëshiron të forcojë skuadrën me të paktën dy të rinj, por të gatshëm menjëherë. Sigurisht që nuk është sekret që emri në krye të listës së blerjeve është ai i Mohamed Simakan.

Tetorin e kaluar Massara dhe Maldini ishin një hap larg mbylljes së marrëveshjes me Strasburgun, por tymi i bardhë, i cili dukej vërtet i afërt, nuk mbërriti.

Palët vazhduan të negociojnë. Milani – siç konfirmohet nga Corriere dello Sport – ka në dorë pëlqimin e mbrojtësit të datëlindjes 2000, me të cilin ka një marrëveshje në parim.

Klubi kuqezi është i etur të jetë në gjendje të mbyllë në ditët e ardhshme marrëveshjen, por ka ende një hendek midis ofertës dhe kërkesës.

Në pjatë ka një propozim prej rreth 15 milion euro, midis pjesës fikse dhe bonusit; nga ana tjetër, francezët vazhdojnë të kërkojnë 20.

Për mesfushën, emri që u hodh në tavolinë – siç u tha këto ditë – është ai i Kouadio Koné, klasi 2001 i Toulouse, i monitoruar për disa kohë nga skautët e Milanit.

Por gjithashtu i kushtohet vëmendje pistës që të çon te Soumare, me Lille që mund të vendosë ta shesë atë për 20 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu