Maignan te Milani, vjen mendimi i Deschamps dhe Rudi Garcia!

Portieri i ri i Milanit, Mike Maignan është aktualisht i angazhuar me Francën e tij në garën prestigjioze kontinentale të Kampionatit Evropian 2020.

Është e vështirë ta shohësh atë në fushë, duke pasur parasysh që në hierarkitë e trajnerit Didier Deschamps zë rolin e portierit të tretë.

Por trajneri i Francës, i intervistuar nga Sport Week, kaloi vetëm fjalë të mira për kuqeziun e ri.

“Ka cilësi të rëndësishme natyrore. Maignan kishte një sezon të mahnitshëm me Lille dhe edhe nëse ka dy portierë të fortë para tij në ekipin kombëtar, në të ardhmen jam i sigurt se ai do të ketë një rol kryesor.

Kam vërejtur se ai ka një forcë fizike që e lejon të zërë shumë hapësirë ​​në portë, është e vështirë të gjesh hapje në të cilat ta befasosh.

Dhe të shkosh në Milano nuk është kurrë një zgjedhje e keqe”.

Tashmë, sot, një tjetër trajner kishte shpenzuar gjithashtu fjalë mjalti për Mike Maignan, ose më mirë Rudi Garcia i intervistuar nga Gazzetta dello Sport.

Ish-trajneri i Romës dhe Lyonit tha se portieri francez nuk do ta bëjë Milanin të pendohet aspak për Gianluigi Donnarumma.

Thjesht duhet të presim deri në fillim të sezonit të ardhshëm për ta parë Maignan të veshë fanellën e kuqezidhe të kuptojmë se si është gatuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu