Maignan në klinikë, gati operacioni! Agjenti i Mirantes: “Krejt e papritur ajo që ndodhi”

Pasi mbërriti dje lajmi për operacionin e Mike Maignan, sot portieri francez do ti nenshtrohet nderhyrjes.

Sipas asaj që u mësua nga Milannews.it, portieri mbërriti në Klinikën La Madonnina në mëngjes rreth orës 9 dhe do t’i nënshtrohen operacionit sot pasdite vonë.

Duke folur për mikrofonat e Tuttomercatoweb, agjenti Valerio Giuffrida foli për operacionin Mirante-Milan qe ishte i rrufeshem dhe i mbyllur brenda pak kohe.

E gjitha sapo Milani ka mesuar se Maignan duhet te operohet ne doren e tij dhe se mund te qendroje jashte per nje periudhe te gjate…

Këto janë fjalët e tij: “Nuk ka pasur kontakte të mëparshme, ishte një ngjarje krejt e papritur. Shumë negative për Milanin, sepse Maignan po bënte shumë mirë, pak më pozitive për Mirante i cili po realizon ëndrrën e tij, domethënë të luajë për Milanin “.

A ka ardhur telefonata e parë dje pasdite?
“Kishte një takim rastësor në Milano, ne kishim shkuar atje për diçka tjetër dhe dhjetë minuta më parë ata kishin dëgjuar lajmin e Maignan”

Po Pioli do te rinovoje? “Siç tha vëllai im, është e natyrshme që ne flasim për rinovimin, por i lëmë gjërat të evoluojnë natyrshëm. Rritja e tij nuk pritej të ishte aq pozitive dhe eksponenciale, por ishte graduale dhe shpresojmë se do të zgjasë një kohë të gjatë.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu