Maguire: Me Milanin si ndaj City, e dimë se sivjet ata janë super! Kur isha fëmijë i ndiqja…

Mbrojtësi Harry Maguire është i karikuar në prag të sfidës së Europa League mes Manchester United dhe Milanit.

Një përballje mes dy ekipeve “djaj”. Duke folur për këtë sfidë, mbrojtësi i United, tha:

Kur isha fëmijë ndiqja ndeshjet e Milanit, pasi është një skuadër e madhe. “San Siro” është një stadium legjendar dhe kur mësuam emrin e rivalit ishim të kënaqur për një përballje të tillë”.

E pranoj që do të jetë një sfidë e vështirë por edhe emocionuese. Dimë që Milani këtë vit është një rival i fortë, por edhe ne jemi përmirësuar ndjeshëm. Jemi në vendin e dytë dhe mund të duelojmë për kreun.

Mposhtëm City, jemi të karikuar dhe synojmë që një fitore të tillë të korrim edhe ndaj Milanit, tha Maguire.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu