LVMH dhe Arnault reagojn sërish: Milan? Nuk e kuptojmë pse gjithmonë…

Për disa kohë, thashethemet që kanë afruar grupin luksoz LVMH të Bernard Arnault, një miliarder francez, anëtar i të cilit është edhe Louis Vuitton, me blerjen e Milanit nga fondi i Korporatës Elliott Management, duket se janë shuar ose kanë rënë totalisht…

Dhe, sa herë që dalin thashethemet, grupi francez mohon në mënyrë ciklike çdo interes në klubin kuqezi.

Siç kujtohet nga gazeta ‘Tuttosport’ këtë mëngjes në stendat e lajmeve, kjo gjithashtu ndodhi dje, me rastin e ‘Summit & Acquisition Summit’ të organizuar nga ‘Il Sole 24 ore’. Antonio Belloni, menaxher i përgjithshëm i grupit LVMH, në fakt deklaroi sa vijon.

“Sa i përket Milanit, unë jam i rraskapitur duke u përpjekur të mohoj këtë lajm, i cili ka tërhequr më shumë vëmendje se çdo operacion tjetër që kemi bërë.

Grupi ynë nuk ka asnjë interes për të blerë Milanin. Duke qenë dhe tifoz i Interit, duhet të jap dorëheqjen menjëherë nëse ndodh investimi te Milan”, u shpreh ai duke qeshur…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu