Luis Fabiano dhe jo Ibrahimovic. Si u prish gjithçka! Zbulim i bujshëm mbi Milanin

Prapaskena daton që nga vera e vitit 2010. Luis Fabiano luajti te Sevilla dhe erdhi nga një Kupë Botërore e mirë e luajtur si titullar me Seleçao.

Adriano Galliani u përpoq ta blinte atë, duke gjetur gjithashtu një marrëveshje me lojtarin.

“Në vitin 2010, gjithçka u bë me kuqezinjtë, bisedova me Galliani dhe gjeta një marrëveshje, por Sevilla nuk pranoi dhe nuk më la të largohem. Keqardhja bëhet edhe më e madhe nga fakti që atë vit kuqezinjtë fituan Scudetto… “

Milan, la rabbia di Ibrahimovic: ecco cosa chiede alla squadra | News

Zbulimi i Luis Fabiano fsheh një të vërtetë tjetër. Atë vit Milani po kërkonte një qendër sulmues të fortë dhe, nëse braziliani do të kishte mbërritur, Galliani do të kishte braktisur idenë e çmendur të Zlatan Ibrahimovic.

Ulja e parë e suedezit në Milanello u zhvillua në fund të gushtit 2010, për një shpenzim prej rreth 24 milion euro. Nënshkrimi i mundshëm i Luis Fabiano vështirë se do ta kishte lejuar Milanin të blinte edhe Ibra.

Edhe pse ish sulmuesi brazilian ishte një lojtar me performancë absolute, duhet pranuar se për Milan ishte shumë më mirë në këtë mënyrë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu