Luis Enrique për Brahim Diaz: “Nuk më duket e drejtë të flas, por ajo që po kërkoj tani…”

Trajneri i Spanjës Luis Enrique foli në konferencën për shtyp në prag të gjysmëfinales kundër Ligës së Kombeve, e planifikuar për nesër mbrëma në San Siro kundër Italisë së Roberto Mancinit.

Trajneri i Furive të Kuqe iu përgjigj pyetjeve të ndryshme duke përfshirë pyetjen në lidhje me mos thirrjen e disa lojtarëve të Serie A, Luis Alberto, Fabian Ruiz dhe Brahim Diaz.

Këto ishin fjalët e trajnerit: “Unë do të bëja gjithçka për të folur për ata që nuk janë në ekipin kombëtar, por nuk është e drejtë.

Të tre po bëjnë shkëlqyeshëm. Fabian ka ardhur në ekipin kombëtar shumë herë, por nuk është e drejtë të them publikisht atë që nuk më pëlqen tek lojtarët individualë”.

Luis Enrique më pas shtoi: “Puna ime është të gjej lojtarët që i përshtaten më së miri stilit tim të lojës. Të tre do të mund të kthehen në ekipin kombëtar, por më pas do të më duhet të zgjedh”.

Me këto fjalë, ka ende shpresa për Diaz, i cili do të duhet të bëjë çmos këtë sezon dhe të shpresojë në fund për një thirrje për Kupën e Botës në Katar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu