Luis Alberto, para në dorë ose ofertë shkëmbimi: dy propozimet e Milanit për Lazion. Lotito i telefonon Maldinit…

Luis Alberto përfaqëson një temë shumë të nxehtë të ditëve të fundit. Mesfushori spanjoll nuk u paraqit në Romë për ekzaminimet mjekësore dhe humbi katër ditët e para të grumbullimit te Lazio.

Ai zbarkoi në kryeqytet vetëm dje dhe tani do t’i duhet të japë shpjegimet e nevojshme përpara presidentit Lotito dhe drejtorit sportiv Igli Tare.

Il Messaggero, në edicionin e tij të sotëm, thotë se fantazisti spanjoll ende mund të stërvitet me shokët e tij të skuadrës, por kjo nuk do të thotë që paqja është kthyer, përkundrazi.

Para së gjithash, Luis Alberto do të duhet të paguajë një gjobë të rëndë prej 50 mijë eurosh te Lazio për vonesën, dhe pastaj gjithçka do të varet nga vendimet e Maurizio Sarri, trajneri i ri.

Sipas Il Messagero, trajneri toskan po mendon për spanjollin, por qëndrimi i tij duhet të thotë dhe të çojë në diçka.

Është e mundur që sjellja e Luis Alberto dëshiron ta nxisë Lotito të ulë çmimin e tij për një shitje më të lehtë, por me ende katër vjet kontratë ai nuk mund të bëjë dot asgjë dhe sidomos në këtë mënyrë.

Koha do të zbulojë të gjitha të vërtetat mbi këtë çështje, por Claudio Lotito tashmë ka kontaktuar Milanin për të konstatuar një fakt të saktë.

Il Messaggero zbulon se Lotito ka kontaktuar Milanin për t’u siguruar që Rossonerët nuk janë vërtet të interesuar dhe nuk fshihen pas sjelljes së Luis Alberto.

Sigurisht që nuk e dimë përgjigjen, por i njëjti burim flet për shkëmbimin e mundshëm Leao-Luis Alberto midis Milanit dhe Lazios.

Maldini dhe Massara nuk do të kalonin 45 milion euro për mesfushorin spanjoll sulmues dhe do të donin të bënin një marrëveshje me sulmuesin portugez për të vepruar si një shkëmbim i barabartë.

Një formulë që nuk bind Biancocelesti, thotë Il Messaggero, i cili do të donte të merrte një lojtar shtesë ose Alexis Saelemaekers.

Jo një emër i ri, pasi kemi folur vetëm disa ditë më parë.

Por le të përsërisim se përfshirja e belgut në një negociatë me Lazion duket shumë e pamundur.

Stefano Pioli e konsideron Alexis Saelemaekers një lojtar shumë të rëndësishëm për planet e tij teknike, dhe sot ai është një pjesë integrale e projektit kuqezi.

Për hapjen e një negocimi, shumë do të varet nga Maurizio Sarri, siç thamë. Ish-trajneri i Juve dhe Napoli do të duhet të kuptojë nëse ai mund të vërë bast për Luis Alberto apo jo.

Ai dëshiron ta shohë të motivuar, përndryshe edhe mund të japë “ok” për shitjen e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu