Lucas Hernandez: Babai na braktisi mua dhe Theon! Nuk e dimë a është gjallë apo nuk jeton. Po të mos ishte për nënën…

I intervistuar nga Les Parisien, Lucas Hernandez zbuloi një sfond të trishtuar në lidhje me fëmijërinë e tij dhe atë të vëllait të tij Theo, i cili luan për Milanin.

Lojtari i Bayern Munich në fakt tregoi se si babai i tij Jean-Franccois, gjithashtu një ish-futbollist, i braktisi ata:

“Unë kurrë nuk kam kuptuar dhe nuk do ta kuptoj se si babai im ishte në gjendje të largohej, nga një ditë në tjetrën, duke na lënë mua, nënën time dhe vëllain tim te vogël.

Nëse një ditë ai do të shprehte dëshirën e tij për të me parë, do të pranoja ta takoja. Nëse do të më jape një shpjegim dhe pastaj të largohet, nuk ka problem.

Biologjikisht ai është babai im, por nuk do ta shoh kurrë si të tillë. Ajo që bëri ai është e pariparueshme.

Unë nuk e di se ku është ai ose çfarë po bën. As edhe nëse është gjallë apo jo. Ndërkohë, unë kam formuar familjen time. Mendoj se ai nuk është i interesuar të bashkohet me ne.

Nga ana tjetër, fjalët për mjaltin për nënën: “Ne i detyrohemi gjithçka, ajo e la jetën për ne.

Ajo që jemi bërë është meritë e tij. Unë, Theo dhe nëna ime jemi të pandarë, pastaj janë edhe gjyshërit e mi nga nëna dhe xhaxhai im.

Unë nuk kam një familje shumë të madhe, por ne jemi të bashkuar nga lidhje të forta dhe të pazgjidhshme ”, përfundoi francezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu