Luca Toni sulmon Milanin: Ai ishte prioriteti, pastaj të tjerët! Pyesni pak për Neuer…

Dita e djeshme ishte domethënëse për të gjithë mjedisin Rossoneri.

Më në fund, pas trazirave të krijuara rreth mos rinovimit të tij, Gianluigi Donnarumma zyrtarisht i dha lamtumirën Milanit.

Portieri kampion europe ka postuar një video të momenteve të tij më të mira kuqezi në kanalet e tij sociale, me një letër lamtumire të gjatë bashkangjitur.

Fjalë, ato të shkruara nga portieri që për shumë njerëz janë hipokrizi dhe gënjeshtra.

Me pak fjalë, Donnarumma edhe një herë riafirmoi dashurinë e tij për Milanin, por ndjenjat tregohen me fakte dhe jo me fjalë…

Një re kritike ra në formën e komenteve dhe ishte e vështirë të gjeje dy ose tre komente që ishin “pro” portierit.

Sipas shumë njerëzve, e tija ishte thjesht një zgjedhje e diktuar nga dashuria për para.

Nuk është rastësi që ai është afër zbarkimit te Paris Saint Germain, i cili do t’i garantojë atij një pagë afër 12 milion eurove në total.

Për shumicën e tifozëve të futbollit është vërtet e vështirë të mendojnë se Donnarumma do të refuzonte pagën prej 8 milion eurosh në klubin për të cilin ai pretendon se është tifoz.

Sidoqoftë, në mes të kritikave të shumta nën postimin e portierit, një ish-lojtar donte të vihej përkrah tij, duke u hedhur kundër Milanit përkundrazi.

Po flasim për kampionin e botës në vitin 2006 me Italinë, Luca Toni, i cili shkroi:

“Ata që të kritikojnë nuk e kuptojnë se gabimi kryesor ishte Milani që të la të ikje.

Prioriteti kryesor ishte rinovimi i kontratës tënde, pastaj të tjerët. Je portieri më i fortë në botë dhe e ke dëshmuar atë…

Ato që të kritikojnë duhet të informohen per Manuel Neuer…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu