Lojtari nuk pranon rinovimin, nga Anglia: “E do edhe Milani…”

Ryan Bertrand, mbrojtësi i majtë i lindur në vitin 1989, do të largohet nga Southampton në qershor me një transferim falas.

Kjo është konfirmuar nga trajneri i “Shenjtorëve” Ralph Hasenhüttl:

“Ne po shikojmë përreth sepse oferta e bërë për rinovimin nuk është pranuar nga agjenti i Bertrand. Ne do të duhet të shqyrtojmë opsione të tjera për këtë rol”

Sipas asaj që u raportua nga Nizaar Kinsella, gazetari anglez i goal.com, ka disa skuadra që duan lojtarin: Milan, Arsenal dhe Monaco, përveç Manchester City i cili tashmë kishte kërkuar Bertrand në të kaluarën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu