Lojtari i Torinos befasohet nga forca e Milanit!

Tomás Rincón, mesfushori i Torinos, foli për Sky Sport duke komentuar humbjen ndaj Milanit.

“Në pjesën e parë kemi bërë shumë pak. Ne nuk jemi këta. Kishim një rritje neto në ndeshjet e fundit. Na mungonte energjia, por duhej të ishim më aktivë, të provonim lojën, të ngrinim presionin.

Pati një reagim në pjesën e dytë, ne gjithashtu mund të kishim rihapur lojën. Por ne bëmë shumë pak në pjesën e parë – tha Rincón -. Mendoj se kemi një ekip për të luftuar për pozicione të tjera, por presidenti tani thotë se kjo është situata, ne duhet të marrim përgjegjësi dhe të luftojmë.

Kemi treguar se mund të luftojmë në kushte të barabarta kundër një ekipi të shkëlqyeshëm në San Siro”.

“Milani ka humbur vetëm një ndeshje për një kohë të gjatë, ata po bëjnë diçka të rëndësishme. Ju mund ta shihni se kanë besim. Janë të rinj, por kanë një strukturë të rëndësishme që i bën ata të shprehen më së miri.

Ne po rritemi në mënyrë kompakte, por kemi grupin dhe cilësitë për të bërë më mirë ”, përfundoi Rincón.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu