Lojtari i rritur te Akademia e Milanit akuzon ashpër arbitrin: U duk qartë episodi, por ai…

Milani fitoi në Romë me rezultatin 2-1 me golat e Kessie dhe Rebic, por te verdhekuqtë ka ende nga ata që protestojnë dhe mes tyre është edhe futbollisti i rritur te Akademia kuqezi, Cristante.

Verdhekuqtë u ndëshkuan me penallti pas ndërhyrjes së Fazios ndaj kaviljes së Calabria, episod ky i parë me VAR.

Protesta gjithashtu pati në pjesëne dytë dhe akuza për penallti që nuk iu dha Romës për një faull të pretenduar të Theo Hernandez ndaj Henrikh Mkhitaran.

Arbitri Marco Guida fishkëlleu faull të armenit ndaj francezit.

Bryan Cristante gjithashtu foli për Sky Sport në ndeshjen pas-ndeshje të Romës-Milanit, i cili ndryshe nga Paulo Fonseca ekspozoi veten në penalltinë që nuk iu dha skuadrës së tij:

“Mendoj se mund ta shihni që është një penallti. Ekziston VAR dhe prandaj arbitrit i është dashur të shkonte dhe ta rishikonte atë siç ndodhi me atë që iu dha Milanit”

Mesfushori i Romës pranon se afrimi në ndeshjen e sotme nuk ishte më i miri: “Kemi nisur shumë keq keq, e dimë dhe nuk ka asnjë justifikim. Pastaj ne arritëm ta rikthejmë ndeshjen në rrugën e duhur, por duhej të fillonim më mirë me më shumë përqendrim mbrapa”.

Roma ka probleme në përplasjet e drejtpërdrejta, Cristante përgjigjet: “Ne kemi gabim kundër skuadrave të mëdha, jemi të vetëdijshëm për këtë. Jo të gjitha ndeshjet ishin njësoj ama”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu