“Lojtari i Realit ishte pranë Milanit, dje telefonata e fundit! Loja e shahut me Roma mbi Florenzi”

Carlo Laudisa, gazetar dhe ekspert i tregut i La Gazzetta dello Sport, u shpreh në kanalin Youtube të Carlo Pellegatti mbi merkaton e Milanit.

“Tre emra për një fanellë si një alternativë ndaj Calabria: Alessandro Florenzi, Alvaro Odriozola dhe Diogo Dalot.

Kjo është një lojë shahu që zgjati një muaj: portugezi u largua nga skena herët sepse Manchester Utd i mohoi huazimin Milanit, ndërsa për Odriozola kishte një marrëveshje për huazimin midis klubit Rossoneri dhe Real Madridit, me mbrojtësin spanjoll i cili vetëm dje bëri përpjekjen e fundit për të marrë një telefonatë nga Milano.

Dhe ishte situata e Odriozola që lejoi Milanin të mbajë Romën për Florenzi dhe lëvizjen për të mbajtur verdhekuqte nën kontroll. Tani do të shohim se cila do të jetë e ardhmja e Odriozola: për ai ishte shumë afër Milanit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu