Lojtari i momentit, Pobega rrëfen bisedën e fundit me Maldini përpara se të huazohej!

Tommaso Pobega është sigurisht futbollisti i momentit. Pas një viti të shkëlqyer në Pordenone, mesfushori u kthye në Milano, me të cilin nënshkroi një kontratë të re para se të transferohej në Spezia si huazim, me të drejtën e blerjes dhe kundër blerjes.

Fillimi i tij i sezonit është më se pozitiv: lojtari menjëherë e bindi klubin të vinte bast për të dhe kundër Juventusit dhe Benevento e shpërbleu duke shënuar.

Pastaj erdhi një dygolësh me Under 21, duke përfunduar në faqet e para të të gjitha gazetave sportive.

Romano: Pobega impressing at Spezia - the formula of his sale and AC  Milan's plan

La Spezia kënaqet me Pobega-n e tij, por padyshim që Milani është duke u gëzuar dhe e di se ata kanë një perspektivë të shkëlqyeshme në duart e tyre.

Rruga e mesfushorit të lindur në vitin 1999 duket me të vërtetë e qartë dhe përcaktuar: “Para se të më dërgonte në huazim te Spezia, Maldini më takoi dhe biseduam!

Paolo më uroi fat dhe më inkurajoi të punoja mirë sepse Milani vazhdon të më ndjekë dhe nuk do të më humbë nga sytë – pranon Pobega në La Gazzetta dello Sport – Dua të kthehem në Milano, kjo është dëshira ime”.

“Si fëmijë isha me Juventusin. Në vitin 2012 Cagliari-Juventus u luajt në Trieste dhe unë isha një nga djemtë që mbanin topat – vazhdon Pobega – Lojtari im i preferuar ishte Bastian Schëeinsteiger, më pëlqente se si ai lëvizte në fushë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu