Lojtari i Fiorentina-s shpërthen ndaj arbitrit: E turpshme! A do hapet hetim si me Theo?

Të dielën e kaluar ishin lojtarët e Milanit ata që protestuan ashpër ndaj arbitrimit në fund të ndeshjes së humbur kundër Napolit.

Dje i takoi Fiorentina-s. Vjollcët, të mundur në shtëpi nga kuqezinjtë 3-2, nuk i mirëpritën disa vendime nga gjyqtari Marco Guida.

Në veçanti, disa lojtarë të ekipit vendas akuzuan Guida dhe ndihmësit në VAR për mos raportimin e një faulli të pretenduar nga Zlatan Ibrahimovic, në fillim të aksionit që më pas çoi në 1-0 për Milanin.

Lojtari i Fiorentina i cili ndoshta e ekzagjeroi ndaj gjyqtarit ishte sigurisht francezi Valentin Eysseric.

Ish lojtari i Nice sulmoi përmes profilit të tij në Instagram kundër Guida dhe ndihmësve të tij: sot ai botoi një histori në lidhje me faullin e pretenduar të Ibrahimovic, duke komentuar me një “E turpshme”.

Një qëndrim i ashpër, i cili ngjan shumë me shpërthimin e Theo Hernandez, përsëri përmes mediave sociale, pas Milan-Napoli.

Mbrojtësi kuqezi kishte publikuar një postim në lidhje me gjyqtarin Pasqua.

Në atë rast, Prokuroria Federale vendosi të hapë një hetim pikërisht në lidhje me shpërthimin e Theo në Instagram, për të vlerësuar qartë shkallën e protestës…

Më shumë gjasa do të jetë i njëjti fat për Eysseric, i cili ndryshe nga Hernandez nuk përdori gjysmë fjalësh ose emoji të llojeve të ndryshme, por shkoi drejt e në pikë me një koment që nuk lë hapësirë ​​për interpretim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu