“Lojtari i dhjetorit”, tjetër vlerësim prestigjoz te Milani

Pas lajmit për pozitivitetin e rremë, Theo Hernandez buzëqesh përsëri: AIC, shoqata e futbollistëve italianë, ka çmuar mbrojtësin francez si lojtarin më të mirë të muajit dhjetor.

Milan njoftoi këtë çmim në Twitter, të kompletuar me një foto të Maldini i cili shpërblen lojtarin e tij me pllakën e vlerësimit.

Milan, record europeo per Theo Hernandez | IlMilanista.it

Për kuqezinjtë është njohja e dytë zyrtare pasi Hakan Calhanoglu që ju dha si lojtari më i mirë në Serie A, një çmim i dhënë nga vetë Lega Calcio.

Një paraqitje e shkëlqyeshme nga Theo Hernandez, i cili regjistroi 4 gola dhe 3 asist në 15 paraqitje. Në dhjetor kontributi i tij ishte jetësor, falë golave kundër Parma dhe golit të fitores ndaj Lazios.

Calciomercato Juventus, all-in per Theo Hernandez | Offerta shock!

Mbrojtës, pas frikës nga pozitiviteti i rremë, është gati të rifillojë vendin e tij në fushë për të përmirësuar statistikat e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu