LIVE MERKATO E MILANIT: Rritet oferta për talentin francez Simakan! Detajet e fundit ekonomike

Janë orët e fundit të merkatos dhe Milani po tenton të fuqizohet me një mbrojtës. Ndiqni azhornimet…

16:45 – Ka informacione nga Franca për negociatat midis Milanit dhe Strasburgut për Mohamed Simakan, një mbrojtës i ri francez dhe me talent.

Sipas Loic Tanzi i RMC Sport, kuqezinjtë kanë paraqitur një ofertë të dytë për mbrojtësin prej 15 milion eurosh (12 milion + 3 bonus + 20% rishitje)

15.56 – Sipas Kaveh Solhekol te Sky Sport UK, ka shumë të ngjarë që Antonio Rudiger të mbetet te Chelsea për momentin, me një transferim të mundshëm të shtyrë për në janar. Gjermani, i cili do të ishte larguar nga Londra si huazim, u ndoq nga Milan, PSG dhe Tottenham.

14.40 – West Ham bëri tentativë për Antonio Rudiger, raporton gazetari i Guardian, Jacob Steinberg. Lojtari gjerman refuzoi propozimin e Hammers. Milani është ende në garë për mbrojtësin e Chelsea, por edhe Tottenham pret.

14.12 – Sipas asaj që filtron nga stafi i Mohamed Simakan, oferta e parë e Milanit për Strasburgun nuk u pranua. Duhet një rritje oferte nga kuqezinjtë në një kohë të shkurtër. Lojtari shpreson për Milanin dhe bën presion për transferimin te kuqezinjtë. (Milannews.it)

13.05 – Përkundër ofertës së rëndësishme nga Milani, Schalke 04 ka vendosur të ndryshojë strategjinë: sipas burimeve gjermane, kompania Gelsenkirchen ka vendosur të heqë Ozan Kabak nga merkato.

Talenti turk konsiderohet nga Schalke si një pjesë kryesore e projektit të tyre dhe lojtari është hequr nga tregu. A do të provojë përsëri Milani me një propozim të ri? E vështirë, nuk duket se ka kohë teknike. Dhe vendimi i Schalke duket i qartë. (TMW)

12.59 – Pas konfirmimeve nga agjenti i Mohamed Simakan, mbërrijnë konfirmime nga burime pranë Milanit për negociatat në vazhdim me Strasburgun për mbrojtësin francez të lindur në vitin 2000. Kuqezinjtë kanë paraqitur ofertën e tyre, zhvillimet priten së shpejti (Milannews.it)

Simakan, l'agente apre al trasferimento al Milan

12.52 – Sipas gazzetta.it, Milani, i cili gjithmonë është në kërkim të një mbrojtësi, i paraqiti një ofertë Strasburgut për Mohamed Simakan: për lojtarin francez të lindur në vitin 2000, Maldini dhe Massara vendosën 10 milion euro në pjatë.

12.45 – Sipas raportimit nga L’Equipe, Milan sapo ka paraqitur një ofertë të parë zyrtare në Strasburg për Mohamed Simakan: 8 milion euro plus një seri shpërblimesh të konsiderueshme. Mbrojtësi francez tashmë ka arritur një marrëveshje me klubin kuqezi për një kontratë 5-vjeçare.

12.26 – Sipas asaj që ka mësuar Milannews.it, Milani ka arritur një marrëveshje me Mohamed Simakan në bazë të një kontrate 5-vjeçare. Tani Rossonerët po përpiqen të gjejnë një marrëveshje me Strasburgun, klubin që zotëron kartonin e tij.

12.15 – Sipas raporteve nga RMC Sport në Francë, Milani ka gjetur një marrëveshje me Mohamed Simakan, një mbrojtës i klasit 2000 te Strasburg që mund të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare.

Sky: “Il Milan torna su Ajer: ecco il colpo in difesa, le possibili cifre  di questo acquisto” – SOS Fanta

12.14 – Sipas asaj që raporton Glasgow Times në Skoci, Celtic ka refuzuar një ofertë nga Milani për Kristoffer Ajer, mbrojtësi danez i talentuar. Pas refuzimit të skocezëve, drejtesit kuqezi kanë vendosur të ndryshojnë objektivin e tyre dhe tani ata kanë shënjestruar Antonio Rudiger të Chelsea por sidomos Simakan!

10.52 – Diego Laxalt u largua nga Milano këtë mëngjes për të shkuar për ekzaminime mjekësore në Londër dhe më pas firma me Celtic në Skoci. Mbrojtësi uruguajian do të transferohet në Skoci me një huazim të thatë.

10.34 – Në ndeshjet e fundit, Milani ka treguar se ndoshta do të ishte i nevojshëm një zëvendës Ibrahimovic, por drejtuesit kanë vendosur që ai të mos arrijë tani për tani. Sipas La Gazzetta dello Sport, kjo zgjedhje e klubit lë dyshime: Rebic dhe Leao janë në fakt dy sulmues të jashtëm, ndërsa Colombo premton, por ai është vetëm 18 vjeç. Shpresa është që suedezi të kthehet në fushë sa më shpejt që të jetë e mundur.

10.34 – Në ndeshjet e fundit, Milani ka treguar se ndoshta do të ishte i nevojshëm një zëvendës Ibrahimovic, por drejtuesit kanë vendosur që ai të mos arrijë tani për tani. Sipas La Gazzetta dello Sport, kjo zgjedhje e klubit lë dyshime: Rebic dhe Leao janë në fakt dy sulmues të jashtëm, ndërsa Colombo premton, por ai është vetëm 18 vjeç. Shpresa është që suedezi të kthehet në fushë sa më shpejt që të jetë e mundur.

Calciomercato Milan, preso Wilgot Marshage: altro arrivo dalla Svezia

10.32 – Milani ka depozituar kontratën e një mesfushori të ri i cili do të fuqizojë sektorin e të rinjve. Bëhet fjalë për Wilgot Marshage, një suedez i lindur në 2004 i cili vjen përgjithmonë nga klubi IFK Lidingö.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu