Live – Konferenca per shtyp e Giampaolo!

Tifozet presin me shume e dini kete gje? Pas derbit ka deshperim, por skuadra po punon fort per ta kaluar kete moment sa me shpejt duhet te qendrojme me koken lart dhe me vendosmeri. Eshte shume e rendesishme te ritkthehemi te rezultatet pozitive

Keni nevoje per nje skuader te luaje ashtu sic deshiron ti per 90 minuta? Une jam i vetedijshem se ne cfare momenti jemi dhe nuk jemi te lumtur per kete. Punojme per te gjetur menyrat per te dalur nga ky moment, e kemi bere dhe gjate kesaj jave. Lojtaret jane te disponueshem dhe per kete jam i qete..

Ku mund te permirsohet kjo skuader? Do kete ndryshime ne formacion? Duhet te permirsohemi ne qarkullimin e topit dhe te bejme sa me pak gabime, por dhe ne shume gjera te tjera. Formacioni neser do jete ne baze te skuadres qe kemi perballe, nuk mendoj per turnover..

Milan eshte per vendin e 4? Duhet te punojme per ta arritur, eshte nje pyetje ku nuk mund ti pergjigjem dot sot. Une kam besim te skuadra ime..

Piatek eshte nje ceshtje? Jo nuk eshte, duhet te permirsohemi te gjithe ne fazen sulmuese..

Drejtuesit te kane thene gje keto dite? Me drejtuesit flas cdo dite, kemi gjithmone shkembime idesh por asgje ne vecanti..

E ndjeni veten ne rrezik? Nuk mendoj kurre keto gjera.. mendoj vetem te punoj dhe te bej mire punen time.

Neser ka vend per Bennacer e Hernandez? Neser ka vend per Bennacer ose Biglia dhe per Hernandez ose Rodriguez..

Si eshte Bonaventura? Jack eshte shume mire eshte stervitur ne nje menyre mjaft intensive dhe neser mund te luaj nje copez nga ndeshja kunder Torino..

Shpeton dicka nga derbi? Gjera te vogla qe nuk bien ne sy, nuk ishte gjithcka per tu hedhur poshte, une di me mire se cfare u be mire dhe cfare u be keq..

Mbyll konferencen per shtyp Marco Giampaolo ne prag te sfides kunder Torino neser ne transferte..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu