Lidhja me Ibrahimovic dhe Milan, Brahim Diaz rrëfehet për “Radio Marca”

E ardhmja e Brahim Diaz në Milano mbetet e pasigurt, por playmaker spanjoll dëshiron të japë gjithçka deri në fund të sezonit. Çfarëdo që të ndodhë, kuqezinjtë janë kapitulli më i bukur i deritanishëm i spanjollit.

Te Real Madrid ai nuk kishte hapësirë ​​dhe lëvizja në Itali e lejoi atë të gjente një vazhdimësi të caktuar. Pavarësisht se nuk ishte titullar, ish-lojtari i Manchester City kishte një kohë të rëndësishme për të luajtur dhe ishte në gjendje të demonstronte talentin e tij.

Numrat e sezonit të tij thonë: 31 paraqitje, 5 gola dhe 3 asist. Jo keq në vitin e tij të parë të vërtetë në një ekip të parë.

Brahim Diaz foli për momentin e tij dhe atë të Milanit në një intervistë për Radio Marca: “Ekziston një ekip që bashkon të rinjtë dhe ekspertët.

Ne vazhdojmë kështu për të arritur qëllimet tona dhe për të luftuar për Scudetto deri në fund.

Ne duhet të përqendrohemi te vetja dhe të përpiqemi të fitojmë ndeshjet që mungojnë. Në Firence munda të ndihmoj me një gol. Më pëlqen presioni i një klubi si Milani. Jam i lumtur që vesh këtë fanelë dhe do të bëj më të mirën time”.

“E ardhmja? Unë jam i përqendruar te Milani dhe ekipi kombëtar, dua të bëj më të mirën”.

Talenti i zotëruar nga Real Madrid gjithashtu foli për Zlatan Ibrahimovic, një shok shumë i rëndësishëm te Milan: “Lidhja me Ibra është fenomenale. Ai kërkon më të mirën dhe nxjerr më të mirën tek unë. Të kesh atë në dhomën e zhveshjes është një nder”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu