Letra e Presidentit Yonghong Li!

David Han Li and Yonghong Li arrives for a news conference in Milan, Italy, April 14, 2017. REUTERS/Alessandro Garofalo

Letra e presidentit Yonghong Li me rastin e vitit te pare te menaxhimit te tij ne Milan.

” Te dashur tifoze jam shume i emocionuar per te festuar vitin e pare se bashku. Shume gjera kane ndodhur ne keto 12 muaj. Veren e kaluar ne kemi finalizuar me pasion te vertete investimin financiar me te rendesishem ne historine e klubit, duke krijuar nje ekip te ri, te talentuar dhe ambicioz, i udhehequr nga Rino Gattuso, nje trajner i pasionuar dhe karizmatik. Nje teknik qe gezon respektin tim te pakushtezuar, mbeshtetjen e drejtueseve, te te gjithe personave ne Milan, dhe jam i sigurte se edhe ate te tifozeve te Milanit ne te gjithe boten. Ne jemi perballur me nje rruge te mbushur me sfida, rruga qe kemi bere kete vit nuk do te ishte e mundur pa kontributin te çdo punonjesi individual te klubit dhe per kete jam shume mirenjohes. Shfrytezoj rastin te theksoj se ne po i kushtojme te gjithe energjine tone ketij projektit per rritjen e Milanit. Natyrisht qe ne kemi ende rruge per te bere per te arritur objektivat tona dhe per te derguar klubin aty ku e meriton te jete: ne krye te Europes. Ndersa ne jemi duke festuar kete vit te pare pozitiv, e dime qe ky eshte vetem fillimi i projektit tone per te renditur Milanin stabil dhe fitues, nje projekt qe do te levize gjithmone perpara me qellim dhe persosmeri dhe ne respekt te plote te te gjithe angazhimeve financiare. Pasioni juaj, pasioni yne, do te jete frymezimi jone çdo dite. ‘Yjet jane destinacioni jone’. Ju faleminderit te gjitheve per mbeshtetjen e treguar per kete ekip te ri dhe e mbushur me talenta, se bashku mund te arrijme diçka me te vertete speciale.

FORZA MILAN

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu