Letra e Marigonit!

Mg Milano 17/08/2017 - Europa League / Milan-Shkendija / foto Matteo Gribaudi/Image Sport nella foto: Leonardo Bonucci-Cristian Zapata

Milano i vertet ndoshta ësht ky !

Me ardhjen e Gattusos te gjith menduan se kt do te jete kthimi i ekipit ,Gattuso debutoj pikerisht Kunder Beneventos me ate rezultat 2-2 ku ne min e fundit pranuam gol nga portieri kundershtar.

Ne ndeshjet ne vazhdim u pa një Milan krejtesisht tjeter me një fytyr tjeter ku arritem te marrim rezultate pozitive kunder ekipeve tjera ku vlen te ceket fitoret kunder Sampdorias, Lazios, Romes dhe rrezultate e mira qe i morrem ne ndeshjet e tjera .
Kthimi ne Milanon e vertet erdhi prej ndeshjes ne Europa Lige.

Kunder Arsenal qe u mposhtem ne San Siro me rezultat 0-2 Ku Te gjith e pame mos eksperiencen e lojtarve te rinje
Pika me e rende erdhi ne ndeshjen Kunder Juventusit Ku u mposhtem me rezultat 3-1 normalisht qe Juve eshte ne një nivel me te lart se ne keto vitet e fundit .

Nga kjo ndeshje ra ne një mënyr morali i Milanos se Gattusos !
4 ndeshje rresht barazim pa marr parasysh qe kemi pas loj te veshtira si Inter, Napoli,

Ndeshje zhgenjyse kunder Sassuolos ,po ashtu kunder Torinos .
Te gjith menduan qe Milano do te kthehet te fitorja kunder Beneventos Duke e pasur parasysh qe Benevento praktikisht esht ne Serie B na mundi ne San Siro me një lojtar me pak.

Faji kryesor i keti ekipi besoj qe osht se nuk kemi Bank rezerv qe ka lojtar qe Mund Te Bejn diferencen.Shpresojm qe ne merkaton e veres Te arrijm ti marrim 3 lojtar me eksperienc një Sulmus te majt (Depay)
Sulmus Qendror(Belotti)
Dhe një mesfushor Te Kessie si p.sh(Vidal,Kovaćic) me lojtar qe kan eksperienc mund Te kthehet Milano i madh.

Tani Mund Te denohemi Edhe nga FIFA Ku do Te Thot qe lojtart kryesor Mund Te largohen si p.sh:Donnarumma,Suso,Bonucci dhe ndoshta nuk do vin Edhe keto lojtar.
Faji ndoshta esht Edhe nga Klubi Ku gjithmon jam vyn gjithmon ne pikpytje.
Personalisht mendoj qe Milano i madh duhet koh per tu rikthyer 2-3 vjet

Faleminderit!

Marigon Rashiti!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu