Letra e Gazidis nga SHBA drejtuar ekipit dhe tifozëve!

Javët e fundit, Ivan Gazidis është detyruar të largohet nga Milani dhe të qëndrojë në një distancë të largët.

CEO kuqezi është zhvendosur përkohësisht në SHBA, ku mund të trajtohet me qetësi të plotë pas diagnozës së rëndë të kancerit të fytit.

Menaxheri afrikanojugor, megjithatë, nuk harron kurrë të mbështesë klubin dhe ekipin duke treguar afërsinë me ata në këtë moment të rëndësishëm të fillim sezonit.

Siç raportohet nga ANSA, Gazidis i dërgoi një mesazh Piolit dhe klubit këtë mëngjes në funksion të debutimit të sotëm në shtëpi kundër Cagliari.

Ky është teksti i dërguar nga Gazidis: “Ju jeni një ekip për të cilin duhet të jeni krenarë, i cili gjithmonë ka treguar cilësi të madhe.

Por mbi të gjitha, që tregoi një frymë uniteti dhe një vullnet të veçantë, i cili konsolidon forcën e grupit dhe bën të mundur kapërcimin e të gjitha sfidave”

Më pas administrator i deleguar gjithashtu dërgoinjë mesazh për tifozët e Milanit:

“Do të jetë një emocion i jashtëzakonshëm për të parë tifozët përsëri sonte në një San Siro të plotë, megjithëse me një kapacitet të zvogëluar.

Unë nuk do të jem në gjendje të jem me ta fizikisht, por pasioni dhe entuziazmi që na lidh kapërcen çdo distancë.

Do të jetë një shfaqje e mrekullueshme, në të cilën jam i sigurt se të gjithë do të respektojnë procedurat e shëndetit dhe sigurisë.

Një mbrëmje e bukur në të cilën nuk do të ketë vend për veprime dhe sjellje mosrespektuese – madje edhe në mediat sociale -, e cila nuk ka qenë gjithmonë pjesë e stilit të Milanit.

Forca jonë vjen gjithmonë nga uniteti dhe aftësia për të mbështetur njëri -tjetrin, si një familje. Një ndjenjë që unë personalisht e kam perceptuar javët e fundit. Sepse ky është dhe do të jetë gjithmonë Milani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu