L’Equipe: Sirena kuqezi për talentin francez! Moncada i ka vënë syrin produktit të Rennes

Vazhdon puna e palodhur e drejtorit të scouting te Milani, Moncada. Sipas asaj që raportohet nga L’Equipe, edhe kuqezinjtë interesohen për talentin Georgino Rutter, sulmues i Rennes (18 vjeç).

Francezin gjithashtu e duan edhe Bayern Mynih, Borussia Dortmund, Leipzig, Arsenal dhe Newcastle.

Profili – Georginio Rutter mund të jetë një mundësi e shkëlqyer tregu për emrat e mëdhenj në Kontinentin e Vjetër.

Sulmuesi i Rennes i lindur në 2002 ka kontratën e tij që skadon në 2021 dhe pëlqehet në Gjermani (Bayern, Borussia Dortmund, Leipzig), Angli (Arsenal dhe Neëcastle) dhe Itali (Milani).

Il Milan pesca ancora in Francia: sfida ad Arsenal e Bayern per Rutter, può  essere un colpo alla Kalulu | Mercato | Calciomercato.com

Ai është një qendër sulmues modern – tashmë një shtyllë e të gjitha kombëtareve të moshave në Francë – i aftë të bëjë ndryshimin në zonën e vogël falë lëvizjeve të tij, të cilat janë aq intuitive saqë pothuajse duken të rastësishme.

Për fizikun e tij kujton Michy Batshuayi por pikërisht për këto lëvizje të tij dukshëm shkakësore, gjithashtu i afrohet Filippo Inzaghi.

Emri: Georginio Rutter

Data e lindjes: 20 prill 2002

Kombësia franceze

Roli: qendër sulmuesi

Skuadra: Rennes

I ngjan: Michy Batshuayi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu