L’Equipe: “Maldinit i ofrohet sulmues me parametra zero nga Ligue 1, përgjigjia…”

Rinovimi i kontratës së Zlatan Ibrahimovic me Milan duket gjithnjë e më afër.

Qendërsulmuesi suedez 39-vjeçar do të jetë përsëri pjesë e ekipit sezonin e ardhshëm, përtej surprizave të bujshme.

Kush, megjithatë, nuk do të jetë më në Milanello është Mario Mandzukic.

Muajt ​​e fundit, sulmuesi kroat nuk ka qenë në gjendje të japë kontributin e tij për shkak të problemeve fizike.

Zgjatja e kontratës së tij që skadon në qershor 2021 nuk ka gjasa.

Paolo Maldini dhe Frederic Massara tashmë po reflektojnë për zëvendësin e mundshëm Ibra.

Sipas asaj që u zbulua nga gazeta L’Equipe, Valere Germain është gjithashtu një nga sulmuesit që përfundoi në fokusin e Milanit, pasi i është ofruar nga agjentët…

Francezi 30-vjeçar ka një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe për këtë arsye mund të largohet nga Marseille në një transferim falas.

Do të ishte një operacion me kosto të ulët që nuk do të rëndonte shumë në bilancin e Milanit.

Nuk është vetëm Milani që mendon për Germain. Genoa, Sampdoria, Everton, Bordeaux dhe Rennes janë gjithashtu në gjurmët e tij.

Një konkurs që klubi kuqezi mund ta mposhtë, edhe nëse lojtari nuk mund të garantojë titullaritetin duke pasur parasysh që Ibrahimovic do të jetë akoma në ekip.

Sidoqoftë, suedezi nuk do të jetë në gjendje të luajë të gjitha ndeshjet dhe për këtë arsye zëvendësuesi i tij duhet të ketë disa mundësi për të dhënë më të mirën.

Germain ka bërë 32 paraqitje këtë sezon me vetëm 3 gola të shënuar, plus një asist.

Jo një vit veçanërisht i frytshëm për ish-sulmuesin e Monacos, i cili shënoi pak në atë të mëparshmin: 2 gola në 30 paraqitje.

Afrimi i tij nuk duket se është ideja për nevojat e Milanit, i cili ka nevojë për një sulmues që mund të japë më shumë garanci për sa i përket golave.

Në moshën 30 vjeç, Germain ende ndihet i gatshëm të provojë një aventurë jashtë Francës.

Janarin e kaluar ai deklaroi: “Unë gjithashtu do të doja të zbuloja një vend tjetër para fundit të karrierës sime për të zbuluar një kulturë tjetër dhe për të mësuar një gjuhë tjetër”. Ne do të shohim nëse e ardhmja e tij do të jetë në Itali apo diku tjetër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu