L’EQUIPE: Bie çmimi i Paqueta, ja çfarë po pret Lyon dhe Milani!

Vazhdon tratativa mes Milanit dhe Lyon për Lucas Paqueta por ende nuk ka nisur seriozisht dhe në tavolinë… Gjithçka në distancë.

Duhet të paktën një lamtumirë mes atyre të mundshëm të Reine Adelaide, Depay dhe Aouar që Olympique Lyon të hidhet në sulm për Paqueta.

Kjo është ajo që L’Equipe raporton në edicionin e saj të sotëm. Gazeta prestigjoze flet për një negociatë që është më se e mundur si për marrëdhëniet e mira me agjencinë e prokurorëve që kujdesen për interesat e brazilianit, ashtu edhe për vlerësimin e kartonit.

Risia qëndron në faktin se çmimi i futbollistit brazilian te Milani, duke qenë se tashmë është totalisht jashtë projektit të Piolit dhe për shkak të nevojë së parave “cash” nga Maldini, ka zbritur në 20 milion euro.

Para këto që Lyon do t’i siguronte menjëherë vetëm nëse do të shiste njërin nga lojtarët e sipërpërmendur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu