Leonardo te PSG? Jam i lumtur per te, ishte ai qe me solli te Milan!

Pas perfundimit nga huazimi te Milan Tiémoué Bakayoko ka folur ne nje interviste te gjate per aventuren e tij te kuqezinjte:

E sigurte eshte se do kthehem te Chelsea sepse kam nje kontrate ende 3 vjecare me klubin dhe nuk kam zgjedhje tjeter per momentin, me pas te shikojme se cfare do te ndodhe. Leonardo? Jam i lumtur per te, ishte ai qe me dha mundesine te vij ne Milano dhe te gjej nivelin tim dhe te jap me te miren per kuqezinjte. I uroj me te mirat te PSG dhe nuk mund ta fsheh se nje dite deshiroj te luaj ne Paris pasi jam tifoz me ata..

Ndersa per Leonardo lojtari francez kishte fjale te embla ndryshe eshte kur flet per marredhenien e tij me Rino Gattuso – Kishim nje marredhenie te ftohte me njeri tjetrin dhe nuk binim dakort, por megjithate ishim te perqendruar te dy per te njejtin objektiv i cili ishte Champions edhe pse fatkeqsisht nuk mund ta arrinim. Por nuk dua te flas me per ish trajnerin tim..

Pika me e ulet ne raportin e juaj ndeshja kunder Bologna? Ishte e veshtire te degjoje gjera false dhe qe ishte e kunderta e asaj qe kishte ndodhur ne te vertete ate nate ne pankine, por kjo eshte media sot ku jetojme mjafton nje lajm dhe ta transformojne sic duan, por une e di si ishte situata dhe nuk kam peng nga ajo qe ndodhi..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu