Leonardo rrëfehet: “Po, u grinda me Maldinin! Faji im, sepse nuk e kisha kuptuar që Paolo…”

Sot drejton PSG, por e beri edhe te Milani per pak kohe duke u arratisur me pas… Leonardo e tregon kete gje ne Festivalin e Sportit ne Trento, duke zbrazur te vertetat e tij:

“Ishte një kohë tranzicioni. U ktheva pasi hodha themelet e projektit PSG dhe kurioziteti më gudulisi.

Një telefonatë erdhi nga një agjenci për të folur për projektin me një fond që donte të fillonte një projekt të qëndrueshëm duke e mbajtur Milanin në një nivel të lartë.

Por projekti humbi. Kam pasur një takim me agjencinë dhe më pas me Elliott. Unë u energjizova, duke thënë gjithçka që mendova për intervistën time të parë të punës.

Ishte dita e pagesës së famshme që nuk erdhi. Milan kishte nevojë për një person si Maldini. Unë jam një person që punoj 24 orë në ditë, por nuk jam simbol i klubit ndryshe nga Paolo.

Isha i ngazëllyer për të punuar me të. Ai ka një vizion sportiv dhe jo një të jashtëzakonshëm, ai di gjithçka për kompaninë nga A në Z.

Ishte e vështirë të krijosh atë strukturë drejtuese. Ishte një enigmë që duhej të merrte formë, por nuk ishte e lehtë. Ne grindeshim gjatë gjithë kohës për hir të situatës.

Ndoshta nuk isha personi më i mirë dhe ndoshta duhet ta kisha kuptuar më herët. Maldini, nga ana tjetër, ishte i përsosur sepse e kuptoi mirë situatën, duke e vendosur veten në një pozitë në të cilën nuk do të isha në gjendje ta vendosja veten”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu