Leonardo: Donnarumma falas te PSG? Ja si shkoi e gjithë historia. Tifozët kuqezi duhet ta dinë

Historia midis Leonardos dhe Milanit ishte e gjitha urrejtje dhe dashuri. Braziliani ishte me kuqezinjte si trajner dhe menaxher, në mes një parantezë te Inter që zemëroi tifozët Rossoneri dhe tani roli i rëndësishëm te PSG.

Ai gjithmonë e ka dashur Milanin, por tifozët e Milanit nuk kanë pranuar disa nga sjelljet e tij. Duke folur në Festivalin Trento, Leonardo foli gjithashtu për Maldini, Donnarumma dhe të kaluarën e tij të lavdishme me Milanin, duke mohuar gjithashtu se e kishte rrëmbyer Gigio nga Djalli.

Këtu janë fjalët e Leonardo për Maldini dhe Donnarumma: “Paolo i meriton të gjitha këto, dhe mbi të gjitha Milan kishte nevojë për të. Ai përfaqëson Milanin në të gjitha aspektet. Donnarumma? Unë e kuptoj se është një situatë e vështirë për tifozët e Milanit të pranojnë, por ne kurrë nuk kemi kontaktuar me Gigio para skadimit të kontratës së tij.

Ne fillimisht pritëm disa lëvizje nga Milani, por ata morën Maignan. Në atë moment ne biseduam me portierin italian, por asnjëherë nuk i kërkuam që të mos rinovonte për të ardhur tek ne në një transferim falas”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu