Lele Adani i mahnitur nga Milani: Në 15 minutat e fundit donin të vrisnin… Nuk ia toleronin vetes!

Gjatë bashkëbisedimit në kanalin privat të Bobo Vierit, Lele Adani (ish-futbollist dhe sidomos opinionist specialist në zbërthimin e skemave dhe mënyrës së lojës së ekipeve) komentoi Milanin dhe vendin e parë.

“Milani ka merita të mëdha. Luan me Ibrahimovic dhe fiton, luan pa Ibrahimovic, ndryshon formë dhe fiton sërish.

Natën tjetër pashë 15 minutat e fundit të ndeshjes kundër Lazio dhe pashë një ekip që donte të fitonte me çdo kusht.

Milan - Lazio 3-2, Come arare il campo? Chiedete a Theo Hernandez - Italia

Para goditjes me kokë të Theo ai krijoi mundësi të tjera të rëndësishme. Ata sulmuan si vrasës dhe donin të mbanin vendin e parë, duke e ditur se nuk mund t’i lejonin vetes që Interi t’ia merrte atë që kishin merituar.

Nuk ka asnjë skuadër tjetër në Itali që e meriton këtë pozicion siç e meriton Milani.

Në vitin 2020 vetëm Bayern Munich ka bërë më mirë në top 5 kampionatet europiane. Do të thotë shumë kjo gjë. Sot të luash ndaj Milanit është e vështirë, shumë e vështirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu