Lehtësim për Rebic: Skaneri përjashton frakturat e bërrylit! Ja si do procedohet tani

Asnjë thyerje! Ky tashmë është lajmi më i mirë dhe Ante Rebic mund të buzëqeshë: rënia e keqe kundër Crotone nuk shkaktoi dëmtime serioze në bërrylin e sulmuesit të Milanit, i cili do t’i nënshtrohet një rezonance manjetike brenda 10 ditësh. Më poshtë është njoftimi për shtyp nga klubi kuqezi.

“AC Milan njofton se pas zhvendosjes së bërrylit të tij të majtë të pësuar në ndeshjen Crotone-Milan, sot Ante Rebić iu nënshtrua një skanimi CT që konfirmoi mungesën e frakturave dhe hetimeve të mëtejshme që përjashtuan ndërlikimet e nervit vaskular periferik.

Një rezonancë kontrolli me vlerësimin e specialistëve është planifikuar për rreth dhjetë ditë”. Zakonisht, në këto raste, duhet të paktën 1 muaj që mos rrezikohet, pasi krahu është pjesa që lëviz më shumë në futboll.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu