Legjenda Puyol: Milani do të rikthehet i madh! Sa e dua këtë klub dhe idhullin tim Maldini

Kampion Europe në 2008 dhe kampion Bote në 2010 me ekipin kombëtar spanjoll, Carles Puyol sot mbulon rolin si drejtues futbolli!

Spanjolliu përfshi në ekipin ideal të dekadës nga “The Sun” në 2009. Në karrierën e tij gjithmonë ka luajtur në Barcelona, ​​midis të rinjve dhe ekipit të parë, duke fituar, ndër të tjera, gjashtë kampionate spanjolle dhe tre UEFA Champions League.

Një model, ashtu si idhulli i tij, Paolo Maldini, me të cilin është shumë mik! Duke folur gjatë Festivalit Sportiv, ish-mbrojtësi i katalanasve për mikrofonat e gazetarëve të pranishëm u ndal duke komentuar rastin Messin, por edhe dashurinë e tij për Milanin!

“Si një tifoz i Barcelonas, nuk e mendoja se Messi do të ishte larguar. Ekipi me të është shumë më mirë. Shpresoj që ai mund të qëndrojë për vite, është mirë për La Liga që mbetet lojtari më i mirë në botë”.

“Në vitin 2014 pas dëmtimit zgjodha të tërhiqem, pavarësisht ofertave nga klubet angleze dhe italiane, por kur klubi është gjithashtu shtëpia juaj nuk doni të vishni një fanellë tjetër”.

“Do të kisha dashur të kisha shkuar te Milani për të luajtur me Maldinin, idhullin tim. Kuqezinjtë do të kthehen në maja, edhe nëse tani po kalojnë moment të vështirë. Do të kisha dashur ta mbyllja karrierën në Itali”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu