Legjenda Baresi komenton shortin e Champions me besim! “Këtë gjë mos e harroni kurrë”

“Ky është një grup shumë i rëndësishëm. Ne nuk duhet të harrojmë se kush jemi, historinë tonë: skuadra do të dojë të luajë ndeshje kundër ekipeve si Liverpool, Atletico Madrid dhe Porto.

Në këtë grup ka disa Champions League të fituara … Ne mund të luajmë ndeshje të rëndësishme. Janë ndeshje të mira për t’u luajtur. Për shumë njerëz është përvoja e parë, kështu që ka një dëshirë për të treguar veten ne kete kompeticion.

Në futboll nuk ka asgjë të sigurte dhe ka një entuziazëm të madh”.

Franco Baresi, legjenda kuqezi e ka komentuar keshtu shortin e grupeve te Champions League teksa sigurisht qe ai beson se Milani do te beje paraqitje dinjitoze.

Për çfarë lloj eksperience është: “Unë mendoj se jemi të rinj, por gjithashtu kemi përvojë. Ka një grup të tërë gjërash, do të shohim.

Milani nuk do të fillojë i fundit, sidomos sepse ne ishim ne vazon e katërt kështu që duhej ta prisnim “.

Së fundmi se kush është lideri i Milanit: “Unë besoj se udhëheqësi i Milanit është loja, skuadra. Ne luajme një futboll të bukur, me objektiva: nuk duhet ta humbim kurrë këtë bindje. Pastaj, individët bëjnë diferencën, por gjëja e rëndësishme është gjithmonë ekipi siç kemi treguar vitet e fundit “.

Daniele Massaro gjithashtu Sky Sport: “Ne jemi Milani, nëse duam të kthehemi atje ku konkurrojmë duhet të përballemi me ekipet e forta.

Ne duhet të konkurrojmë për t’u kthyer atje ku e kemi vendin, në Itali, në Evropë dhe në botë. Keni nevojë për pamëshirshmëri, por me inteligjencë. Ne ishim një ekip, dëmtimet në momente të caktuara i ngadalësuan gjërat pak, por ne u kthyem në shtëpinë tonë ”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu