Leao: Sivjet kemi edhe një armë më shumë! E kuptova se ku duhet të ndryshoj dhe trajneri Pioli…

Rafael Leao ishte një nga protagonistët e mëdhenj të fitores së bukur sonte kundër Lazios në San Siro. Goli i tij i avantazhit falë asistimit të Ante Rebic sigurisht që e bëri më të lehtë vazhdimin.

Por në përgjithësi, portugezi luajti një lojë të mrekullueshme, duke shfrytëzuar maksimumin e shpejtësisë dhe driblimit të tij.

Duke pasur parasysh performancën e shkëlqyer, ai u intervistua në mikrofonat e DAZN pas Milan-Lazio. :

Për golin e shënuar sonte: “Unë mendoj se ishte një gol i bukur, por së pari ka një punë të madhe të ekipit, të shokëve të skuadrës sime. Ne po punojmë shumë mirë”.

Për ambicien që ekipi kishte sonte: “Lojtarët e mëdhenj duan gjithmonë të luajnë kundër ekipeve të mëdha.

Ne e dinim që do të ishte një ndeshje shumë e mirë para tifozëve tanë”.

Vitin e kaluar u tha se të rinjtë e Milanit ndjenin presionin e tifozëve në stadium, por tani duket e kundërta:

“Siç thashë më parë është më bukur në këtë mënyrë, me tifozët tanë. Ne kemi një lojtar tjetër në fushë”

Për faktin se Pioli i kërkon atij të shfrytëzojë aftësitë e tij në 1 kundër 1 aq shumë:

Milano 12/09/2021 – campionato di calcio serie A / Milan-Lazio / foto Image Sport nella foto: esultanza gol Rafael Leao

“Të gjithë e dinë që jam shumë i mirë në një për një, dhe kjo është ajo që më kërkon trajneri im.

Dhe sot jam i lumtur që kam ndihmuar shokët e mi në këtë mënyrë dhe kam fituar”.

Për rritjen e tij personale: “Ajo që më mungonte sezonin e kaluar ishte vazhdimësia, por tani gjithmonë përpiqem të bëj shumë përpjekje për atë që bëj dhe të bëhem një lojtar që është gjithmonë i dobishëm”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu