Leao refuzon Everton, zbulohet oferta tjetër e mundshme: Milani do të fitonte 10 mln euro!

Sipas lajmeve të fundit, Milani përfundimisht mund ta privojë veten nga Rafael Leao tashmë në këtë seancë verore merkatoje.

21-vjeçari është pjesë e planeve të trajnerit Pioli por nuk konsiderohet një lojtar thelbësor dhe në rast të një oferte interesante ai mund të largohet.

Me sa duket klubi i Milan do të kishte udhëzuar agjentin e djalit për të gjetur një ofertë të përshtatshme.

Leao mbërriti dy vera më parë nga Lille dhe sot peshon pak më pak se 17 milion euro në bilanc.

Portugezi do të donte të qëndronte në Milano, por në dy sezonet te Djalli ai nuk ishte në gjendje të bindte plotësisht dhe një ndryshim i mjedisit mund ta ndihmonte gjithashtu atë.

Milani tashmë po lëviz në treg për të përfshirë lojtarë të rëndësishëm në atë rol, mbi të gjitha kroatin Nikola Vlasic.

Portugezi u kërkuar fillimisht nga Everton, por e ka bërë të qartë se ai nuk i pëlqen shumë transferimi te Toffees.

Agjenti i tij Jorge Mendes po përpiqet ta bindë atë me një propozim tjetër nga Premier League.

Mendes mburret me marrëdhënie të shkëlqyera me Wolverhampton, një ekip në të cilin ai ka krijuar një koloni të vërtetë portugeze. Tashmë janë nëntë lojtarë portugezë në skuadër.

Ujqërit do të ishin të gatshëm t’u ofrojnë Rossonerëve 25 milion euro plus 3 bonuse. Kjo do të ishte një fitim kapital prej rreth 10 milion për kuqezinjtë.

Një operacion shumë pozitiv. Borussia Dortmund mbetet ende në prapavijë, por këto ditë ata janë të zënë me mbylljen e blerjes së Malen nga PSV Eindhoven.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu