Leao “përkëdhelet” nga drejtuesit e trajneri, talenti i tij duhet mbrojtur deri në fund!

Rafael Leao bind gjithnjë e më shumë. Sulmuesi portugez duket, më në fund, se e ka gjetur pozicionin e tij në fushë. Në të majtë ai shprehet më së miri dhe madje dje – edhe pse u ndez me ndërprerje – tregoi cilësitë e tij.

Ish -lojtari i Lille e kapërcen në mënyrë sistematike dhe te lehtë kundershtarin, sa here niset ne nje kunder nje.

Goli nuk mbërriti mbrëmë, vetëm për shkak të një ndërhyrjeje të madhe nga Audero por gjërat e mira të treguara në fushë ishin të ndryshme. Leao ishte gjithashtu i vëmendshëm në fazën e mbulimit, duke dhënë dorë në mbrojtje.

Leao është zhdukur nga fusha më pak se ndeshjet e sezonit të kaluar. Sidoqoftë, mirëkuptimi me Theo Hernandez duhet të rritet, thelbësor për kërcimin përfundimtar në cilësi dhe per te shprehur veten.

Përkundër ndeshjes së mirë, e cila konfirmoi atë që u tregua në miqësoret e fundit, Leao nuk ishte në gjendje të merrte mjaftueshëm nga Tuttosport dhe Corriere dello Sport, të cilët e vleresuan me nje note 5.5.

Milani, megjithatë, beson shumë në të. Klubi – siç është shkruar disa javë më parë – e konsideroi atë të patransferueshem.

Dhe sigurisht që ofertat nuk kanë munguar: “Milani ka marrë shumë oferta për Leao – pranon Gianluca Di Marzio për Sky Sport -, por ato nuk i kanë marrë parasysh sepse po vënë shumë baste mbi të”.

Edhe ish-portieri Luca Marchegiani foli për mikrofonat e Sky Sport për Leao. Këto janë fjalët e tij: “Kampionati i fundit i Leaos ishte zhgënjyes. Ai nuk tregoi vazhdimësinë që i nevojitet Milanit, por ka goditje dhe talent të madh”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu