Leao nuk përmbahet nga shtëpia! E quan Ibrahimovic më të madhin e të mëdhenjve: “Ju dua! Çfarë ekipi”

Zlatan Ibrahimovic protagonist absolut në fitoren shumë të rëndësishme të Milanit kundër Napolit.

Suedezi, i lindur në vitin 1981 dhe tashmë 39 vjeç, tregoi edhe një herë forcën dhe klasin e tij në San Paolo me një tjetër dygolësh në këtë kampionat; një gol për pjesë.

Shoku i tij i skuadrës Rafael Leao, jashtë për një problem muskulor, e pa ndeshjen nga shtëpia dhe komentoi në Tëitter për suedezin: “IZ GOAT”.

Pral, “Më i miri” ose ndryshe “Dhia”, më i madhi i të gjitha kohërave!

Një shkurtesë zakonisht përdoret për të folur për më të mirën ndonjëherë. Rafa, si të gjithë tifozët kuqezi, është gjithnjë e më i dashuruar me Zlatan.

Sakaq, te “story” të postuara në Instagram, Leao gjatë golave bërtiste “Forza Ragazzi! Da Squadra Cazzo”, praktikisht duke mos u përmbajtur! “Jemi Milani, jemi të parët në renditje. Falimenderit djem” dhe “Ju dua”.

Një elozhe edhe për Jens Petter Hauge…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu