Leao, mesazh trajnerit Pioli përpara ndeshjes ndaj Genoa! “Sa keq për Ibra, por…”

Pasi humbi ndeshjet kundër Fiorentina dhe Sampdoria për shkak të një problemi në muskul, Rafael Leao u kthye në Parma dhe gjithashtu shënoi një gol.

Milani gjen një alternativë shumë të rëndësishme për sulmin, veçanërisht pas skualifikimit që do ta mbajë Zlatan Ibrahimovic jashtë për ndeshjen tjetër kundër Genoa:

“Edhe brenda dhe jashtë fushës Ibra është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne, siç e dimë të gjithë. Ai sigurisht që do të humbasë pak të dielën, por ka shumë lojtarë që mund të bëjnë një ndryshim – nënvizon Leao për Sky Sport -.

“Nuk ka rëndësi se çfarë roli luaj, qoftë krah i majtë apo sulmues i parë.

Gjëja e rëndësishme është të ndihmoj ekipin tim dhe të bëj më të mirën, nëse është e mundur me një gol apo një asist, gjë që jam gjithmonë duke u përpjekur të bëj. Nëse ka ndonjë mundësi për të luajtur, gjithmonë përpiqem të jap maksimumin tim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu