“Le10Sport” – 12 gola në 22 ndeshje! Objektivi i fundit i Milanit luan në Ligue 1

12 gola në 22 ndeshje, kjo është ecuria sezonale e Boulaye Dia. Sulmuesi i lindur në vitin 1996 te Reims sigurisht që nuk kaloi pa u vënë re.

Lojtari, i cili vepron kryesisht si sulmues i parë, por gjithashtu luajti rolin e krahut të djathtë, ka përfunduar në fokusin e Milanit.

Kuqezinjtë, si dhe Napoli – raporton Le10Sport – do të ishin gati të takonin Dia për të filluar negociatat për një transferim në Itali.

Një e ardhme e mundshme në Serie A për qendër sulmuesin e ri, i cili ka një vlerësim prej 15 milion euro.

Megjithatë, kujdes nga gara e zakonshme që mund të vijë nga Premier League. Nga ana tjetër, nuk ka mungesë të disponueshmërisë ekonomike për klubet angleze.

Në seancat e fundit të tregut të transferimeve, Milani ka treguar se është shumë të vëmendshme mdaj Ligue 1.

Përveç Dia, emri i nxehtë që do të monitorohet është padyshim ai i Florian Thauvin. Anësori po përgatitet të largohet nga Marseille dhe kuqezinjtë do të donin ta merrnin atë në Milano për të forcuar korsinë e djathtë.

Do të jetë qartë e nevojshme të fitohet gara e ekipeve të ndryshme, Sevilla mbi të gjitha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu