Lazio-Milan: Pioli mendon dy ndryshime! Gjithçka varet nga 24 orët në vazhdim…

Milan sapo është kthyer nga humbja zhgënjyese në San Siro kundër Sassuolo dhe duhet të reagojë.

Të hënëm ndeshja e madhe në Romë kundër Lazios, i cili humbi 5-2 kundër Napolit javën e fundit.

Stefano Pioli ende nuk e di nëse do të jetë në gjendje të rikuperojë Theo Hernandez, Ismael Bennacer dhe Zlatan Ibrahimovic.

Të tre tashmë e kanë humbur sfidën e fundit dhe janë gjithashtu në dyshim për atë të Olimpico.

Sot ata kanë punuar veçmas, jo në grupe, dhe për këtë arsye do të duhet të presim për seancat e ardhshme trajnuese për të kuptuar më mirë situatën.

Mesfushori algjerian, megjithatë, duket se është i rikuperueshëm për ndeshjen në Romë.

Pioli mund të ndryshojë diçka në formacion krahasuar me Milan-Sassuolo.

Në mbrojtje, përdorimi i Alessio Romagnoli, i cili u rikuperua pas një dëmtimi dhe tani është plotësisht i disponueshëm, nuk përjashtohet.

Për ndeshjen kundër Lazio vendi luhet me Simon Kjaer dhe Fikayo Tomori.

Në të djathtë me siguri Davide Calabria do të konfirmohet ndërsa në të majtë do të jetë akoma Diogo Dalot nëse Theo Hernandez nuk shërohet.

 Në mesfushë, Pioli shpreson të ketë Bennacer për të punuar së bashku me Franck Kessie, përndryshe do të jetë e nevojshme të shikohet nëse ai do të zgjedhë Soualiho Meite përsëri ose t’i japë një mundësi Sandro Tonali.

Në trident Sky Sport jep si të jetë e mundur risinë Brahim Diaz, me Ante Rebic të përparuar në rolin e sulmuesit të parë dhe Rafael Leao në stol.

Do të shihet nëse Ibrahimovic do të rikuperohet të paktën për stol. Ditë shumë e rëndësishme nesër.

LAZIO-MILAN, FORMACIONI I MUNDSHËM

(4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjaer (ose Romagnoli), Tomori (ose Romagnoli), Dalot; Bennacer (ose Meite dhe Tonali), Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Brahim Diaz; Rebic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu