Largimi i Kessie? Scaroni nuk duket i dorëzuar! “Ja si e mendoj. Mbi Ibra dhe Pioli po ju them…

Intervistë e gjatë e dhënë nga Paolo Scaroni për ‘RaiRadio1’. Presidenti i Milanit foli për shumë tema, fjalimi i lidhur me rinovimin e Franck Kessie ishte gjithashtu shume i rendesishem:

“Shpresoj qe ai të qëndrojë te Milani për një kohë të gjatë – thotë numri 1 i kuqezinjve -. Maldini dhe Massara janë duke punuar, unë ruaj një optimizëm të kujdesshëm”.

E ardhmja e Ibrahimovic – “Nuk e di se çfarë ka në mendje të bëjë, por nëse qëndron me ne do të jetë në gjendje të na japë një kontribut të madh”.

Shumë të rinj – “Strategjia e pronarit tonë është kjo, si dhe ajo e menaxhmentit dhe e Stefano Piolit.

Trajneri ka krijuar një ekip të vërtetë, i cili është gjithmonë aty, agresiv dhe argëtues, ndoshta pikërisht sepse është i ri”.

Faktori “Pioli” – “Është një avantazh që do të shihet në planin afatgjatë, aftësia për të qenë gjithmonë Skuadër në fushë është një karakteristikë që ne po demonstrojmë dhe është falë trajnerit. Stoli i tij i lekundur? Nuk ka qenë kurrë! Projekti ka qenë gjithmonë afatgjatë”.

Stadiumi i ri – “Ne kemi besim, bisedimet jane te avancuara, Këshilli Bashkiak që po largohet ka dhënë miratimin e tij, tani ka zgjedhje dhe më duket se as opozita nuk është kundër tij, kështu që unë jam optimist. Unë besoj se ne do të bëjmë një hap vendimtar përpara në tetor”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu