Lamtumirë Tatarusanu! Milani gjen portierin tjetër, ndërkohë Antonio Donnarumma…

Ndër situatat më të nxehta te Milan është çështja Donnarumma dhe rinovimi.

Rreth dy muaj pas përfundimit të afatit, marrëveshja me Mino Raiola ende mungon.

Paolo Maldini para ndeshjes kundër Parma e bëri të qartë se ekziston vërtet një problem i vullnetit: martesat bëhen kur të dy palët janë të lumtura dhe kjo është e qartë, por në këtë situatë specifike ekziston ndjenja se ekziston edhe një personazh i tretë…

Ndërkohë, klubi gjithashtu po ndërmerr hapa për të mbrojtur veten dhe po kërkon një portier të dytë të besueshëm. Aktualisht, ai rol i përket Ciprian Tatarusanu, i cili mbërriti nga Lyoni verën e kaluar për të vepruar si rezervë për Gigio.

Rumuni nuk pritet të qëndrojë në Milano vitin e ardhshëm dhe për këtë arsye është një kërkim i hapur për një emër që, në rast urgjence, mund të bëjë edhe të parin dhe të mbulojë një gropë.

Sipas Calciomercato.it, identikit tashmë është hartuar, me shumë miratim nga Donnarumma: Antonio Mirante.

Portieri aktual i Romës është një profil i besueshmërisë dhe përvojës. Sigurisht nuk është e ro pasi Mirante është folur disa herë në të kaluarën.

Lajmi do të ishte që ish-portieri i Bologna dhe Parma vlerësohet mirë nga vetë Donnarumma. i cili, nëse do të rinovonte, ashtu siç ndodhi në vitin 2017, ai do të sillte me vete edhe zgjatjen e vëllait të tij Antonio (i cili është i treti).

Sipas Calciomercato.it, “lajmi i mirë” është se Antonio Donnarumma duhet të ulë pagën e tij dhe të shkojë nga 1 milion aktualisht në 850 mijë euro për tre vjet.

Sidoqoftë, një shifër shumë e lartë dhe e ekzagjeruar për një portier që Milani praktikisht nuk e ka aktivizuar kurrë, përkundrazi: kur erdhi puna për të kërkuar një tjetër portier që të ishte i dyti pas Gigio, kompania preferoi të blinte një të ri në vend që të mbështetej tek ai.

Me pak fjalë, jo vërtet një vërtetim i shkëlqyeshëm vlerësimi për Antonio i cili po pret lajme nga vëllai i tij për të zbuluar të ardhmen e tij…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu