Lamtumirë Romagnoli? Jo shkëmbim me Luis Alberto: ka një tjetër ide te drejtuesit! Edhe pse në ëndrrat e Maldinit…

Alessio Romagnoli te Lazio është gjithnjë e më shumë një mundësi konkrete.

Mbrojtësi i lindur në vitin 1995 ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2022, në pak më shumë se një vit. Rinovimi, sot, duket vërtet i komplikuar dhe një lamtumirë shumë më afër.

Kjo duke njohur edhe agjentin e tij, Mino Raiola, ai që praktikisht “hoqi” Donnarumma nga kuqezinjtë.

Është e vështirë për Milanin të vendosë të fillojë sezonin pa gjetur një zgjidhje. Kuqezinjtë kërkojnë një shumë afër 20/25 milion euro për transferimin e lojtarit.

Deri më tani, asnjë ofertë e vërtetë nuk ka arritur.

Juventusi tregoi interes dhe do të kishte qenë i gatshëm të vendoste kartonin e Federico Bernardeschi në tryezë.

Kjo është një ide që nuk i pëlqen Milanit, edhe për shkak të rrogës së lartë të anësorit italian.

Gjithashtu është folur shumë për Barcelonën, por në këtë rast asgjë konkrete, me kuqezinjtë që nuk janë të gatshëm të shkëmbejnë Romagnoli me Junior Firpo.

Maldini dhe Massara, në fakt, do të donin mbrojtësin e vetëm në huazim me të drejtën e blerjes.

Pista e Lazios me të vërtetë mund të ndizet, gjithashtu sepse lojtari është një tifoz bardhekaltër dhe nuk do t’i thoshte “jo” një skuadre që, me zgjedhjen e Maurizio Sarri, dëshiron t’i bëjë gjërat siç duhet.

Ditët e fundit është folur për një shkëmbim të mundshëm me Luis Alberto por vlerësimi është i lartë, mbi 60 milion euro dhe Milani vështirë se i shpenzon këto shifra për 29-vjeçarin.

Nëse do të bëhej një “çmenduri”, kjo do të bëhej për Sergej Milinkovic-Savic, i lindur në 1995 dhe në fletoren e Paolo Maldini prej disa kohësh.

Përfshirja vetëm e kartonit të Romagnolit sigurisht që nuk do të ishte e mjaftueshme.

Por, kini kujdes nga profilet e tjera që Sarri mund të pëlqejnë, të tilla si Rade Krunic ose Rafael Leao.

ROME, ITALY – APRIL 18: Joaquin Correa of SS Lazio reacts during the Serie A match between SS Lazio and Benevento Calcio at Stadio Olimpico on April 18, 2021 in Rome, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Marco Rosi – SS Lazio/Getty Images)

Vetëm ide, sigurisht, dhe për momentin asgjë më shumë.

Është më lehtë, megjithatë, të hipotezohet një shkëmbim i barabartë me Joaquin Correa, i cili nuk duket se përshtatet në planet e Sarrit, apo Luiz Felipe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu