Lamtumirë Milan, lojtari fluturon drejt Spanjës: dy pista dhe kosto!

Siç është thënë disa herë, Milan në verë – pavarësisht nga kualifikimi në Champions League – do të përpiqet të blejë një anësor të ri të djathtë.

Alexis Saelemaekers është kthyer për të ofruar paraqitje të mira, por vazhdon të jetë jo shumë efektiv përpara portës.

Golat nuk arrijnë dhe klubi kuqezi është gati të kandidojë për një tjetër element me vlerë. Në axhendë sigurisht që është shitja e Samu Castillejo para blerjes së re.

Spanjolli nuk ishte në gjendje të ndikojë, siç duhej të kishte, në ndeshjet në të cilat u vu në pikëpyetje.

Është e mundur një shitje për rreth 8-10 milion euro, në mënyrë që të mos buxhetohet për një humbje kapitali.

Destinacioni më i mundshëm për Samu, i cili ka një kontratë që skadon më 30 qershor 2023, është sigurisht La Liga.

Ish-lojtari i Villarreal vlerësohet shumë në Spanjë dhe kthimi në shtëpi është gjithnjë e më i mundur.

Siç konfirmohet nga Nicolò Schira, Espanyol dhe Valencia do t’i kishin kërkuar informacion.

Nëse zbarkon te andaluzianët Castillejo do të gjente Javi Gracia, një trajner që e ka rritur te Malaga.

Një shitje e mundshme e Castillejo, siç u përmend, do t’i jepte dritën jeshile përfundimtare blerjes së një lojtari të ri krahu.

Emrat në fletoren e Milanit janë të ndryshëm: kujdes sidomos në tregun e afrimeve falas, me Florian Thauvin dhe Lucas Vazquez në krye të listës.

Kërkesat e tyre, megjithatë, janë të larta dhe pa Champions do të ishte vërtet e vështirë të imagjinohet zbarkimi i tyre në Milanello.

Gjithashtu nuk përjashtohet që në fund të dy lojtarët të qëndrojnë te Marseille dhe Real Madrid, duke rinovuar kontratat e tyre.

Një pistë tjetër çon edhe një herë në Francë, ku Ikone e Lille është shumë e njohur.

Futbollisti i lindur në 1998 është shumë popullor por tashmë ka një vlerësim të rëndësishëm prej 25-30 milion euro.

Marrëdhëniet midis dy klubeve janë të shkëlqyera dhe kjo demonstrohet gjithashtu nga negociatat për Maignan, i cili nuk po has pengesa të veçanta.

Në fund, gjithashtu i kushtohet vëmendje idesë Orsolini, i cili mund të largohet nga Bologna në verë.

Kontrata që skadon në vitin 2022 nuk lë shumë alternativa. Lojtari pëlqehet gjithashtu nga Fiorentina dhe Roma.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu