Lamtumirë Castillejo, Milani zgjedh anësorin “perfekt”!

Këto janë ditë të nxehta për tregun e transferimeve të Milanit, si në hyrje ashtu edhe në dalje. Në orët e fundit, lupa është drejtuar te Samu Castillejo. Lajmi, i cili gjithashtu ka gjetur gjithnjë e më shumë konfirmim në Itali, erdhi nga Spanja: Getafe e ka seriozisht për krahun e majtë te sulmit.

Kontakte të vazhdueshme, përfshirë me agjentin Manuel García Quilón, për të mbyllur marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur. Detajet e marrëveshjes nuk janë ende të qarta, por Milan do të duhet të shesë Samun për të paktën 8.5 milionë euro në mënyrë që të mos buxhetojë një humbje, por formulat e ngjashme me ato me të cilat u shit Hauge nuk përjashtohen…

Sidoqoftë, është e qartë se lamtumira e Castillejo gjithashtu do t’i hapte përfundimisht dyert një anësori të ri të djathtë. Milan ka nevojë për një lojtar të aftë për të dribluar me shpejtësi, i cili sjell gola në kauzë.

Ideja Ilicic mund të kthehet në modë drejt mbylljes së merkatos, por qëllimi numër një mbetet Ziyech. Milani do të bëjë një përpjekje të reja për marokenin, duke shpresuar se Chelsea do të pranojë huazimin me të drejtën e blerjes.

Ish-lojtari i Ajax, me një goditje të vetme, do të zgjidhte problemin e fantazistit dhe anësorit të djathtë.

Kjo është arsyeja pse asnjë blerje nuk do të ishte më e mirë se Ziyech. Kujdes qartë për surprizat, të cilat mund të vijnë nga Franca, tregu, më shumë se të tjerat, i njohur nga drejtuesit kuqezi.

Kështu emri i Ikone i Lille mund të kthehej në modë por edhe i Mohamed Daramy nga Kopenhagen. Klasa e vitit 2002 është një profil që është shumë i popullarizuar, por kushtojini vëmendje, megjithatë, edhe idesë Damsgaard të Sampdoria e cila me çmimin e duhur mund të bëjë një ujdi.

Megjithatë, më shumë se i komplikuar, Domenico Berardi, për të cilën do të duheshin më shumë se 40 milionë euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu