Lamtumirë Calhanoglu? Milan dhe Manchester mendojnë një shkëmbim!

Manchester United duket se është skuadra më e afërt me Hakan Calhanoglu. Turku ka një kontratë me Milanin që do të skadojë më 30 qershorin e ardhshëm.

Kontrata që nuk është rinovuar ende për shkak të kërkesave të larta të agjentit të numrit 10 kuqezi.

Flitet për një shifër prej 6 milion eurosh neto në sezon, të cilën drejtuesit kuqezi (Maldini dhe Massara) nuk kanë ndërmend ta pranojnë dhe përmbushin.

Europa League, il Milan torna con un punto dalla tana del Lille - Virgilio  Sport

Ndryshe nga Manchester United, i cili duket se është gati t’i paguajë ato para për rrogën e ish-futbollistit te Bayer Leverkusen.

Edhe sipas gazetarit te Bild Falk, Calhanoglu dhe agjenti Stepic janë në bisedime të avancuara me drejtuesit e klubit të “Old Trafford”dhe Djajtë e Kuq duan të sjellin Calhanoglu në Premier League dhe mund të vendosin të parashikojnë ardhjen e tij në janar.

Lloyd Dsouza on Twitter: "FT ANALYSIS FOR #UEL #LOSCACM 1-1: Milan became  much worse after the substitions. A lack of a 9 did hurt them today.  Tonali-Bennacer did a good job. Theo

Kontaktet me Milanin janë konstante për shkak të Dalotit, të cilin kuqezinjtë do të donin ta mbanin në skuadër. Kush e di se një negociatë që përfshin të dy lojtarët nuk do të vendoset.

Nëse Manchester United do të jepte dritën jeshile për blerjen e Dalot me shifra të arsyeshme, Milani mund të vendosë të privojë veten nga Calhanoglu që në janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu